Μηχανικός Διασφάλισης Ποιότητας & Ποιοτικού Ελέγχου

Θέση εργασίας: Μηχανικός Διασφάλισης Ποιότητας & Ποιοτικού Ελέγχου

Αρμοδιότητες
– Διαχείριση παραπόνων πελατών. Εφαρμογή 8D μεθοδολογίας.
– Ανάπτυξη, εφαρμογή και παρακολούθηση πλάνου ελέγχου παραγωγής.
– Συμμετοχή στις ενέργειες που αφορούν το Σύστημα Διαχείρισης Ποιότητας της εταιρείας.
– Πραγματοποίηση εσωτερικών επιθεωρήσεων και ανάπτυξη αναφορών.
– Παρακολούθηση και διαχείριση δεικτών ποιότητας.
– Εφαρμογή εργαλείων συνεχούς βελτίωσης της ποιότητας.

Απαραίτητα προσόντα
– Πτυχίο ΑΕΙ/TEI Μηχανολόγου Μηχανικού ( ή ισοδύναμα Μεταλλειολόγου Μηχ., Μηχανικού Παραγωγής και Διοίκησης).
– Κατανόηση μηχανολογικών σχεδίων.
– Εμπειρία σε σχεδιασμό μηχανολογικών προϊόντων.
– Εμπειρία σε θέματα Διασφάλισης Ποιότητας και Ποιοτικού Ελέγχου – Γνώση του προτύπου ISO 9001.
– Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας.
– Μόνιμος κάτοικος Νομού Κορινθίας.

Επιθυμητά Προσόντα
– Εμπειρία στο σχεδιασμό και μελέτη μεταλλικών κατασκευών.
– Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (2D AUTOCAD/ 3D SOLIDWORKS).
– Γνώση Γερμανικής γλώσσας.
– Εμπειρία σε Μη καταστρεπτικούς ελέγχους συγκολλήσεων – πιστοποίηση Level II σε VT (Οπτικός έλεγχος), PT (έλεγχος με διεισδυτικά υγρά).

Απολαβές & Παροχές
– Εκπαίδευση και ανάπτυξη δεξιοτήτων ως μέλος ομάδας έμπειρων μηχανολόγων.
– Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
– Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε εταιρεία με διεθνή παρουσία.
– Διατακτικές σίτισης.
– Επιδοτούμενο μεσημεριανό φαγητό.

Για να στείλετε το βιογραφικό σας, θα πρέπει να αναγράφεται στο σώμα της παρακάτω φόρμας επικοινωνίας  η θέση εργασίας και το ονοματεπώνυμό σας.
Σε περίπτωση αποστολής email στο info@niko.eu.com  θα πρέπει να αναγράφεται στον τίτλο του email η θέση εργασίας και το ονοματεπώνυμό σας.

Interested in working with us?

Send your CV

CONTACTS