Υπεύθυνος Καταχώρισης Παραγγελιών/Logistics Coordinator

Θέση εργασίας: Υπεύθυνος Καταχώρισης Παραγγελιών/Logistics Coordinator

Αρμοδιότητες:
• Καταχώριση σε σύστημα ERP παραγγελιών αναλυτικά ανά είδος
• Οργάνωση και Συντονισμός Παραγγελιών & συνεχή επικοινωνία με παραγωγή
• Προγραμματισμός και οργάνωση αποστολών, επικοινωνία με μεταφορικές και διεκπεραίωση εβδομαδιαίων ναύλων για φορτώσεις εσωτερικού/εξωτερικού
• Επικοινωνία με πελάτες εξωτερικού κυρίως
• Έκδοση όλων των απαραίτητων παραστατικών πωλήσεων (Δελτία Αποστολής/Τιμολόγια εσωτερικού εξωτερικού)
• Παρακολούθηση αποστολών, διαχείριση και επίλυση τυχόν θεμάτων που προκύπτουν
• Αρχειοθέτηση & λοιπές υποστηρικτικές εργασίες στο τμήμα πωλήσεων

Απαραίτητα προσόντα:
• Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ (Επιθυμητό), κατά προτίμηση με εξειδίκευση στη Διοίκηση
• Επιχειρήσεων/ Διοίκηση Εφοδιαστικής Αλυσίδας / Logistics
• Πολύ καλή γνώση Microsoft Office και εφαρμογών ERP
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Γνώση Γερμανικής γλώσσας θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν

Δεξιότητες:
• Επικοινωνιακές /Διαπραγματευτικές Ικανότητες
• Ικανότητα ταυτόχρονης διεκπεραίωσης εργασιών
• Έμφαση στη λεπτομέρεια
• Ανάληψη πρωτοβουλιών και επίλυση προβλημάτων
• Υπευθυνότητα
• Οργάνωση

Απολαβές & Παροχές:
– Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
– Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε εταιρεία με διεθνή παρουσία
– Διατακτικές σίτισης
– Επιδοτούμενο μεσημεριανό φαγητό

Για να στείλετε το βιογραφικό σας, θα πρέπει να αναγράφεται στο σώμα της παρακάτω φόρμας επικοινωνίας  η θέση εργασίας και το ονοματεπώνυμό σας.
Σε περίπτωση αποστολής email στο info@niko.eu.com  θα πρέπει να αναγράφεται στον τίτλο του email η θέση εργασίας και το ονοματεπώνυμό σας.

Interested in working with us?

Send your CV

CONTACTS